WIESZAK ŁAZIENKOWY DWURAMIENNY NA RĘCZNIKI

Nawet w jednoosobowym mieszkaniu znajdują się w łazience przynajmniej trzy ręczniki. Jeden do kąpieli, drugi do rąk, a trzeci dla gości. Nie w każdej łazience jest grzejnik, a więc warto pomyśleć o wieszaku. Do wyboru są ciekawe wzory i modele, które można dopasować do każdego stylu.

Wieszaki na ręczniki naścienne

W sklepach z akcesoriami wnętrzarskimi można znaleźć wiele różnych modeli wieszaków naściennych. Można je przymocować na śruby lub przykleić. Dostępne są większe i mniejsze modele, które każdy dopasuje do wielkości łazienki i jej stylu. Bardzo ważne jest wybranie wieszaka, który ma odpowiednią ilość uchwytów.

Wieszak stojący na ręczniki

W większej łazience warto wybrać wieszak na ręczniki stojący np. taki model. Można go umieścić w dowolnej części, a dodatkowo prezentuje się doskonale. Producenci oferują szeroką gamę tego typu wieszaków, które świetnie będą pasować w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach.

Jak wybrać wieszak?

Wieszaki wykonane są z różnych materiałów. Najtańszymi produktami są te zrobione z tworzyw sztucznych. Ciekawie prezentują się chromowane modele, które są droższe. Są one odporne na korozję i świetnie pasują do nowoczesnych łazienek. Materiał to nie wszystko. Należy jeszcze wybrać odpowiedni kolor, który będzie współgrać z pozostałymi dodatkami. Obecnie najczęściej wybierane są białe, czarne i chromowane wieszaki.

Gdzie umieścić wieszak na ręczniki?

Wybór wieszaka to jedna sprawa. Dobrze jest także zastanowić się, gdzie go ustawić. Szczególnie jest to ważne w przypadku wieszaków montowanych na ścianie. Wolnostojące można w każdej chwili przestawić. Najlepszą lokalizacją jest okolica wanny czy prysznica, a także umywalki. Należy pamiętać także o tym, aby wieszak nie był powieszony za nisko. Wówczas kąpielowy ręcznik może dotykać podłogi.

Wieszaki bez wiercenia

Nie każdy chce wiercić dziurę w nowo położonych płytkach, ale też nie zawsze jest miejsce na wieszak stojący. Co zrobić w takiej sytuacji? Dostępne są wieszaki na ręczniki, które można przykleić. Klej jest trwały i odporny na wilgoć.