umywalka-ceramiczna

Umywalka jest bez wątpienia niezbędnym elementem każdej łazienki. Oczywiście to od jej wyboru zależy komfort wykonywania codziennych czynności. Ponadto w dużym stopniu poprawia estetykę pomieszczenia. Na rynku można spotkać wiele modeli, które posiadają zarówno wady, jak i zalety. Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się umywalki nablatowe. Czy warto więc zainteresować się tym modelem?

Umywalki prostokątne nablatowe – czy warto kupić?

W nowocześnie urządzonych łazienkach bardzo często można spotkać umywalki nablatowe prostokątne. Charakteryzują się oryginalnym i niecodziennym wyglądem, który przykuwa spojrzenia co sprawia, że są wyjątkową ozdobą pomieszczeń. W opinii wielu klientów prezentują się bardzo atrakcyjnie, a to powoduje, że coraz więcej osób zastanawia się nad ich instalacją w swojej łazience.

Charakterystyczne dla łazienek nablatowych jest to, iż cechują się wysoką użytecznością i wyjątkowym designem. Umywalki te nadają łazienkom wręcz luksusowego charakteru co sprawia, że bardzo często można spotkać je na okładkach magazynów wnętrzarskich oraz w popularnych portalach internetowych.

Czy umywalki nablatowe mają wady?

Umywalki stojące na blacie (zobacz taki model) są bardzo funkcjonalne i wysoce estetyczne. Jedyną wadą tychże urządzeń jest potrzeba większej przestrzeni podczas ich instalacji. Oczywiście samo czyszczenie tychże umywalek wiąże się także z koniecznością zadbania o porządek wokół urządzeń, czyli blatu lub szafki, na których są zamontowane.

Jaka baterię wybrać do umywalki nablatowej?

Odpowiedni wybór baterii do umywalki nablatowej jest kluczowy. Ważny jest przede wszystkim jej rozmiar, a także sposób montażu oraz spójność wizualna. Najważniejsze jest, aby przestrzeń wokół umywalki była tak zaaranżowana, by codzienne z niej korzystanie było nie tylko ergonomiczne, ale także komfortowe.

Idealną kompozycją jest zestawienie umywalki nablatowej z baterią stojącą lub ścienną. Bateria ścienna wymagać będzie odpowiedniej długości wylewki, aby możliwe było komfortowe korzystanie z niej.