SYFON UMYWALKOWY REA Z KORKIEM KLIK-KLAK SZCZOTKOWANY

Syfon do umywalki spełnia wiele funkcji i obecny jest w każdym gospodarstwie domowym. Podstawową funkcją jest oczywiście odprowadzanie wody. Poza tym, hamuje unoszenie się gazów i brzydki zapach ze ścieków. W niektórych umywalkach i zlewach syfon jest widoczny i pełni funkcję ozdobną, inne są schowane i zabudowane meblami. Kupno syfonu do umywalki może sprawić problem dlatego wyjaśniamy, czym należy kierować się przy wyborze.

Syfon do umywalki – rodzaje

Najpierw trzeba określić, do jakiego urządzenia sanitarnego będzie potrzebny, gdyż rodzaje syfonów od tego zależą: inne są do wanny, bidetu, a inne do umywalki. Różnice wynikają ze sposobów montażu, rozmiarów, materiału oraz możliwości przelewu. Podstawowymi rodzajami syfonów do umywalek są: syfony butelkowe oraz syfony rurowe. Ich rozmiar zależy od przestrzeni pod umywalką.

Jaki syfon wybrać?

Syfon do umywalki butelkowy, czyli pionowy, to najpopularniejszy rodzaj. Dolna część wyposażona jest w zbiornik z wodą, który wizualnie przypomina butelkę. Sprawdzi się w małych łazienkach, w których jest ograniczona przestrzeń. Syfon do umywalki rurowy, czyli poziomy przypomina literę „u”. Montowany w dużych umywalkach, gdzie jest do dyspozycji większa przestrzeń. Klienci wybierają ten rodzaj w przypadku zabudowanych mebli pod umywalką. Porównując syfon do umywalki butelkowy do rurowego wskazać trzeba, że ten drugi jest bardziej wydajny i jest mniejsze ryzyko zapchania ściekami.

Syfon do umywalki designerski, który jest ozdobą w pomieszczeniu

Syfon ten posiada niestandardowy kształt, który pełni funkcje dekoracyjne. Dopasowywane są do konstrukcji kanalizacyjnej oraz stylu wykończenia danego pomieszczenia. Syfony ozdobne, jak i standardowe można kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Podsumowując, syfon do umywalki to niepozorna rzecz, ale spełnia wiele przydatnych funkcji, jak właściwe odprowadzanie wody, zapobieganie unoszeniu się gazów i nieprzyjemnego zapachu. Ponadto, może być dekoracją w pomieszczeniu. Dlatego warto przemyśleć, jaki syfon kupić.